Czyste powietrze na halach produkcyjnych

Zapowietrzony, zimny grzejnik c.o.

artykuł promocyjny


Kiedy zaczyna się sezon grzewczy i uruchamiamy instalację centralnego ogrzewania, bardzo często pojawia się problem z zimnymi grzejnikami. Istnieje kilka przyczyn powodujących niedogrzanie grzejnika i dlatego też najpierw musimy zdiagnozować problem, aby wiedzieć jakich środków zapobiegawczych użyć.

W sytuacji, kiedy pomimo grzania, grzejniki w naszym domu pozostają zimne lub częściowo tylko ciepłe, to nasza pierwsza myśl jest taka, że nastąpiło zapowietrzenie grzejników. Zamiast zapowietrzone właściwym określeniem było by "zagazowane grzejniki" albowiem w grzejnikach może gromadzić się nie tylko powietrze, ale i gazy.

Pamiętajmy - wszystkie poniższe objawy świadczą o tym, że w instalacji c.o. zachodzą szkodliwe zjawiska korozyjne i / lub powstawania osadów, które mogą doprowadzić do uszkodzenia instalacji! Pierwszym krokiem we wszystkich przypadkach jest dokładne wyczyszczenie całej instalacji, produktami zaprezentowanymi poniżej.

 

  • ZAPOWIETRZONE GRZEJNIKI - Objawem zapowietrzenia instalacji jest zimna góra grzejnika (najczęściej jednego). Problem ten spowodowany jest wadliwym wykonaniem instalacji, zasysaniem powietrza np. po stronie ssącej pompy, zasysaniu powietrza w instalacji otwartej. A pamiętajmy tlen = korozja!   

 

FERDOM - Inhibitor do nowoczesnych instalacji c.o. CH-2 (Copal)

 

Rozwiązanie: Sprawdzić instalację i usunąć przyczynę przenikania powietrza do instalacji, dla pewności i zastopowaniu procesów korozyjnych użyć inhibitora FERDOM CH-2.

 

  • ZAGAZOWANE GRZEJNIKI - WODÓR; GAZ ŁATWOPALNY (PALI SIĘ ŻÓŁTYM PŁOMIENIEM)  W wyniku procesów korozyjnych powstaje wodór, który gromadzi się najczęściej w górnej części wszystkich grzejników, powodując ich niedogrzanie. Problem najczęściej występuje w grzejnikach aluminiowych w instalacji miedzianej.      


Niebezpieczny proces, prowadzi do korozji aluminium i zarastania rur miedzianych.

 

FERDOM - SUPER DS środek czyszczący o wysokiej skuteczności do c.o., chłodnictwa i klimatyzacji

 

Rozwiązanie: Czyszczenie instalacji preparatem FERDOM SUPER-DS oraz zastosowanie inhibitora FERDOM CH-2.

 

  • ZAGAZOWANE GRZEJNIKI - SIARKOWODÓR - (ZAPACH JAJ) LUB  METAN - (PALI SIĘ NIEBIESKIM PŁOMIENIEM) W niezabezpieczonych systemach c.o. bakterie redukujące siarczany i inne produkują silnie toksyczne gazy jak siarkowodór i metan który występują we wszystkich grzejnikach. Korozja mikrobiologiczna!    

 

FERDOM - BRIT-STER tabletki sterylizujące i dezyfekujące

 

Rozwiązanie: Czyszczenie instalacji preparatem FERDOM SUPER-DS oraz zastosowanie inhibitora FERDOM CH-2. W wypadku silnie zanieczyszczonych instalacji, może być potrzebna ich dezynfekcja preparatem FERDOM BRIT-STER.

 

  • NIEDOGRZANY DÓŁ GRZEJNIKA - Po kilku latach w niezabezpieczonej instalacji c.o. powstaje szlam (osady, tlenki itp.), który odkłada się w dole grzejników utrudniając przepływ wody, powodując niedogrzanie i dalszy rozwój korozji podosadowej.


Rozwiązanie
: Użyć preparatu FERDOM SUPER-DS i dobrze wypłukać instalację wodą wodociągową. Wskazane zabezpieczenie inhibitorem jak wyżej.

 

Należy pamietać, aby po procesie czyszczenia grzejnika zabezpieczyć instalację Inhibitorem.



Kontakt w sprawie produktów:

FERDOM
tel. (22) 323 73 23; (22) 219 64 62
www: www.ferdom.eu
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Grzejniki niskotemperaturowe czy klimakonwektor?

Technologia budowania współczesnych domów wraz z coraz to wyższymi wymaganiami... ¬ więcej...
 
Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Inteligentne ogrzewanie - komfort, oszczędności i kontrola

Ogrzewanie dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb to klucz do komfortu i oszczędności... ¬ więcej...
 
Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Jak oszczędzać na ogrzewaniu - rola grzejnika aluminiowego

Co roku wraz z początkiem sezonu grzewczego mnóstwo osób zadaje sobie to... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2024 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet







regulus

regulus





Facebook